JESIENNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

 Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w naszym przedszkolu. W  sali pojawił  się przyrodniczy kącik jesienny, który uzupełniany jest na bieżąco  w jesienne  skarby. We wrześniu dzieci poznawały zmiany zachodzące w przyrodzie w parku i w lesie. Uczyły się o drzewach , krzewach, przygotowaniach zwierząt i ptaków do zimy. Tworzyły kolorowe prace plastyczne, śpiewały   piosenki o jesieni i uzupełniały ćwiczenia na kartach pracy.  Kolorową jesień podziwiały też   podczas spacerów, obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

30 WRZEŚNIA – DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w Punkcie Przedszkolnym obchodziliśmy niezwykłe święto –DZIEŃ CHŁOPAKA. Z  tej okazji  panie i dziewczynki przygotowały dla chłopaków  moc niespodzianek. Były różne ciekawe zabawy i konkursy. Mali mężczyźni usłyszeli „Sto lat” w wykonaniu dziewczynek, otrzymali również  laurki z życzeniami, samochodziki   i słodkie czekolady.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.

Z tej okazji, w naszym  przedszkolu w poniedziałek 21 września były  różne atrakcje. Dzieci  bawiły się przy największych przebojach dziecięcych, brały udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. Każdy przedszkolak  otrzymał  medal,  dyplom  z  życzeniami, jajko niespodziankę         i balon do nadmuchania.

 Poniedziałek był dniem pełnym wrażeń, radości i pozytywnych emocji. Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/21. Dla niektórych to dopiero początek wielkiej przygody, a dla innych kolejny  rok, który dostarczy wszystkim wielu niezapomnianych, radosnych wrażeń.

Przystrojona sala, kolorowe zabawki, ciekawe książki doczekały się wreszcie przybycia przedszkolaków. Znów z przedszkolnej sali niesie się echo wesołych, dziecięcych piosenek , szczerych  śmiechów , wspólnych, ulubionych zabaw.

Dzieci bardzo szybko zaaklimatyzowały się. Poznały nowych kolegów i koleżanki, z którymi miło spędzają czas. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zajęciach proponowanych przez nauczycieli, bawią się , uczą, chodzą na spacery, korzystają z boiska i sali gimnastycznej.

Śmiało można powiedzieć, że w przedszkolu czują się jak we własnym domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Punkt Przedszkolny nr 1 w Kutnie – komunikat

SZANOWNI RODZICE!
Informujemy, że w nowym roku szkolnym 2020/21 Punkt Przedszkolny nr 1 w Kutnie będzie funkcjonował w reżimie sanitarnym, zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa wynikającymi z zaleceń GIS. Podyktowane to jest bezpieczeństwem dzieci, pracowników i rodziców.
W związku z panująca sytuacją ogólne wrześniowe zebranie z rodzicami nie odbędzie się, wszelkie komunikaty przekazywane będą w formie elektronicznej (strona internetowa, wspólny adres email), a także na tablicy ogłoszeń znajdującej się w przedsionku SP4.

Rodzice, proszeni są o wypełnienie i dostarczenia dokumentów:
Upoważnienie dla osób odbierających dziecko z PP1
Porozumienie dla dzieci 5 letnich (dwa egzemplarze) lub
  Porozumienie dla dzieci 6 letnich (dwa egzemplarze)

Zgody i dokumenty obowiązujące w PP1:
RODO,
Religia,
karta informacyjna o dziecku

Powyższe dokumenty należy składać w holu Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie do skrzynki niezwłocznie w dniach 27.08.2020r. – 31.08.2020 r. do godziny 12-stej (dokumenty powinny być złożone w kopercie lub koszulce do przechowywania dokumentów).
Uwaga Rodzice!
Punkt czynny jest od godziny 7.00 do 16.00. Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00.
Zajęcia rozpoczynają się 1 września 2020 r. Dzieci przychodzą do punktu na godzinę, która została zadeklarowana w porozumieniu.
Zgodnie z procedurą Rodzic wraz z dzieckiem wchodzi do przedsionka szkoły (max. Może przebywać 6 rodziców, jest to także część wspólna dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 4). Pozostali rodzice oczekują na zewnątrz, zachowując dystans społeczny.
Dziecko przy wejściu do PP1 będzie miało mierzoną temperaturę i będzie odbierane od rodzica przez wyznaczoną osobę.
Prosimy Rodziców o wyposażenie dzieci w worek, w którym znajduje się obuwie na zmianę. Prosimy także o zaopatrzenie dziecka w mały piórnik z podstawowym wyposażeniem (kredki, ołówek) oraz blok rysunkowy. Stołówka szkolna rozpoczyna wydawanie posiłków od 7 września, do tego czasu prosimy o zapewnienie dziecku II śniadania.