Komunikaty

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnania klas ósmych

 


Drodzy Uczniowie, Rodzice!
W obliczu tragedii, z jaką mierzą się nasi sąsiedzi, nie pozostajemy obojętni na ich los. Jako społeczność szkolna wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy wspólnie działać, dlatego wierzymy, że ramię w ramię będziemy robić dobre i potrzebne rzeczy, aby wesprzeć potrzebujących. Będziemy na bieżąco informować o podejmowanych działaniach.

Bądźmy solidarni!obrazobraz

 

 

Szanowni Państwo! Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci i Przyjaciele Szkoły!

Z wielką radością informujemy, że w przyszłym roku, obchodzić będziemy 100 – lecie naszej szkoły.
Z tej okazji planujemy wiele różnych działań. Odbędą się uroczystości jubileuszowe, imprezy historyczne, kulturalne i sportowe, jednak kulminacja wszystkich rocznicowych wydarzeń nastąpi w październiku 2022 roku!

Zapraszamy do śledzenia podstrony dotyczącej jubileuszu, gdzie będą publikowane działania w ramach obchodów tego święta.

 

KLUCZE DLA „BUDZIKA

Jeśli posiadasz w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieś je do świetlicy szkolnej, a my przekażemy je Polskiemu Stowarzyszeniu Serwisów Kluczowych. Członkowie stowarzyszenia oddadzą Twój klucz na złom, a pieniądze przekażą na Fundację „Akogo” Ewy Błaszczyk, która wybudowała i utrzymuje klinikę „Budzik” .

TWÓJ KLUCZ MOŻE WYBUDZIĆ CZYJEŚ DZIECKO.

 

Nakręcamy na pomaganie

Aktywujemy szkolną akcję zbiórki nakrętek. Tym razem zbieramy dla Michała Janakowskiego, który wybudził się ze śpiączki. Pilnie potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Michał jest harcerzem. Wielokrotnie pomagał innym, a teraz sam jest w potrzebie. Pomożesz?

Pierwsza tura nakrętek przekazana będzie po 19 listopada, więc musimy się mocno zmobilizować. Kolejne przekazanie w styczniu. Do dzieła!

https://www.facebook.com/janakwstawaj

 

Link do strony Punktu Przedszkolnego nr 1 w Kutnie

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać na lekcje religii proszeni są o zakup poniższych podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
Lista podręczników do religii
Podręczniki do innych przedmiotów uczniowie otrzymają za darmo w ramach dotacji celowej, na zasadzie wypożyczenia z biblioteki szkolnej.

 

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie
wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w
wieku od 12 do 15 roku życia

 

 

 

 

 

 

W naszej szkole powstała nowoczesna ekopracownia współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotację na ten cel otrzymaliśmy w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie”. Ogólny koszt utworzenia ekopracowni to 55 600,00 zł, z czego 50 000,00 zł  stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi.

        Nasza ekopracownia jest teraz nowoczesna, funkcjonalna, estetyczna i bezpieczna dla uczniów. Salę wyposażyliśmy w nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie, zestawy szafek, laptop i  monitor interaktywny. Uczniowie uzyskali dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które pomogą im zrozumieć trudniejsze zagadnienia, a  nauczycielom ułatwią pracę. Pracownia zyskała miły, sprzyjający nauce wygląd. Ściany pracowni zostały pomalowane na jasne kolory. Na ścianach i drzwiach wejściowych umieściliśmy fototapetę ze zdjęciem lasu brzozowego, która wprowadza do pomieszczenia szczególny nastrój. Uspokaja, budzi miłe skojarzenia i sprawia, że nasi uczniowie dobrze się czują. Na parapetach ustawiliśmy kwiaty w doniczkach z naturalnych materiałów, które ożywiają wnętrze pracowni i uzupełniają jej wystrój. W nasza ekopracowni znalazły się odpowiednie meble, w których umieściliśmy zakupione mikroskopy, preparaty, zestawy doświadczalne, modele przestrzenne. Powstało pięć stanowisk do pracy z mikroskopem.

W roku szkolnym 2021/2022 w oparciu o utworzoną ekopracownię będziemy realizować programy ekologiczno-biologiczne „Młodzi ekolodzy” i „Szkolni odkrywcy biologii” Jesteśmy pewni, że nasza ekopracownia przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan  środowiska, ułatwi pracę nauczycielom oraz uaktywni młodzież w podejmowaniu działań proekologicznych. 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego naszej szkoły.

 

Projekt klasy 7
”Teenagers and schools from different parts of the world”

 

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Projekcie Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy.
Zespół naukowców skupionych wokół Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej realizuje projekt Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy skierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych.

Projektem zostali objęci uczniowie klasy IV b . Koordynatorem projektu jest Pani Bogumiła Rozkosz.
Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści ma-tematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matema-tyczne.
Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświęcony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań , aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych.

 

Uczniowie klasy VIIb naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie etwinning

„TEENAGERS AND SCHOOLS FROM DIFFERENT PARTS OF THE WORLD”.

Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim oraz umiejętności korzystania  z nowoczesnych technologii informatycznych.

Uczniowie zaangażowani w projekt od października do lutego będą realizować zadania opracowane wspólnie z 18 szkołami  z całego świata: Polski, Turcji, Rumunii, Litwy, Jordanii, Chorwacji, Grecji, Ukrainy, Włoch, Gruzji.

W ramach projektu odbędą się również spotkania online zorganizowane dla nauczycieli ale także dla uczniów, podczas których nastąpi prezentacja, rozmowa i wymiana ciekawych informacji na temat życia w polskiej szkole oraz spędzania czasu wolnego przez nastolatków. Finałem projektu w lutym będzie jednoczesny udział w grze językowej przygotowanej wspólnie przez uczniów i nauczycieli.

Office 365 – link do logowania do usługi Microsoft Teams

 

 

 

 

Jak uczyć się zdalnie – poradnik

 
 
 
 

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

 

Szanowni Państwo!

  • W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, w ramach profilaktyki zdrowotnej, proszę by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
  • Uczniowie informowani są o zaleceniach dotyczących podstawowych zasad higieny osobistej, instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk zostały wywieszone w łazienkach, w których znajduje się mydło i jednorazowe ręczniki, 03.03.2020r. na zajęciach z wychowawcą odbędą się pogadanki dotyczące profilaktyki zdrowotnej.
  • Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  • W przypadku gdyby zaszła konieczność zamknięcia szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).
  • Zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zapoznanie się poszerzonymi informacjami profilaktycznymi na oficjalnej rządowej stronie internetowej: www.gov.pl/koronawirus.
  • Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie:

telefon: 24 355-71-00

adres e-mail: psse.kutno@pis.gov.pl

tel. alarmowy: 605 078 225 (czynny całodobowo)

strona internetowa: http://www.pis.lodz.pl/kutno/

Infolinia Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

 

      Dyrektor Szkoły
Katarzyna Narkiewicz

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

  


Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów ITAKA :
treść dokumentu

……………………………………………………

Szanowni Państwo

Od 1 października zmienił się adres e-mail naszej szkoły.
Nowy adres to:

sp4@edu.kutno.pl

……………………………………………………


Klauzula informacyjna dla rodziców:

Klauzula informacyjna dla rodziców / prawnych opiekunów uczniów w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie


Projekt „Cyfrowy Pitagoras”


Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r. , dalej jako ,,RODO”, informujemy, że:
1. Dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w zakładce „Inspektor Ochrony Danych Osobowych”,
2. Państwa dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. Dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
5. Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
8. Państwa dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
9. Polityka Prywatności Strony Internetowej znajduje się TUTAJ