BICIE REKORDU W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

W dniu 16 października uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście naszej szkoły wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo -oddechowej przez największą liczbę osób.
Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza szkoła jako jedyna w Kutnie, już po raz szósty podjęła się wyzwania i przystąpiła do próby bicia rekordu.
Wybór dnia bicia rekordu nie jest przypadkowy, gdyż dzień 16 października Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca” Dlatego też tego dnia w samo południe przez 30 minut w szkołach i instytucjach w całej Polsce trwała akcja resuscytacyjna na fantomach. W „Czwórce” w przedsięwzięciu tym wzięło udział 58 osób. Wszyscy uczestnicy bicia rekordu z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonywali czynności obejmujące przywracanie akcji serca (reanimację krążeniowo-oddechową).

Dzięki takim akcjom, niezależnie od wieku uczestnicy obok praktycznych umiejętności i wiedzy nabywają również świadomości, że każdy może uratować życie drugiemu człowiekowi. A poza tym to świetna zabawa, nauka pierwszej pomocy i wspaniała integracja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.